logo
ONLİNE BAĞIŞHESAP NUMARALARI

Afrika Su Kuyusu Projesi

Afrika su kuyusu projesi ile bir çok köyü temiz su kaynağı ile buluşturduk!

Siirt Vakfının yurt dışı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. “Afrika su kuyusu” yardımları kapsamında destekçilerimizden gelen bağışlar ile isim isim kuyularımızı açmaya devam ediyoruz. Mehmet TÜRKMEN’in annesi ve babası Mustafa ve Şefika HACIBEDEL için adadığı kuyu açılıp hizmete alındı. ALLAH tüm hayırlarımızı kabul etsin. AMİN

Afrika’daki Diğer Su Kuyusu Projelerimiz

Su bir medeniyettir, su bir zaruriyettir, su temizliktir…. Biz her ne kadar içerisinde yüzdüğümüz bu nimetin farkında olmasak da dünyanın dört bir tarafında suya muhtaç milyonlar yaşıyor. İşte bu ihtiyacı tespit eden vakfımız Afrika’da su kuyuları açarak kardeşlerimizin temiz su içebilmelerine vesile olduk.

Afrika Su Kuyusu İhtiyacı

Temiz su insanlar ve tüm canlılar için olmazsa olmaz hayat kaynağımızdır.

“Temiz su tüm insanların hakkıdır”

Hayat için en önemli kaynak olan su, dolaşım ve sindirim sisteminin çalışmasında zaruridir. Vücuttan artık ve zehirli maddelerin atılmasını sağlar. Su hayattır. Tüm vücut faaliyetleri için suya ihtiyaç vardır. Bunun her insanın günde en az 1.5 litre temiz suya ihtiyacı vardır.

Küresel olarak 2.4 milyar insanın temiz, yeterli ve sağlıklı şartlardaki suya erişiminin olmadığı tahmin ediliyor. Temiz suya erişimin olmadığı bölgeler arasında Asya, Sahra Altı Afrika ve Güney Amerika olarak sıralanıyor. Sahra Altı Afrika’da imkansızlıklar ve hızlı nüfus artışı temiz suya erişimi olmayanların gün geçtikçe yükselmesini açıklıyor.

Afrika’da içme suyu kaynaklarına erişimi olmayan her 10 kişiden 8’i kırsal bölgelerde yaşıyor. Sahra Altı Afrika’da, BM istatistiklerine göre ancak 427 milyon insan temiz suya erişirken, günümüzde 319 milyon Afrikalı hala temiz suya erişim sağlayamıyor. 

Bu istatistikler ışığında Afrika Su Kuyusu Projelerimiz sürekli desteğe açık projelerimiz arasında yerini alıyor. Bir su kuyusu bir köyü temiz suya eriştirebilir.

Daha fazla su kuyusu için bağışta bulunabilirsiniz: Online Bağış

Yoruma Kapalı
Siirt Tanıtım Günleri Sona Erdi ETKİNLİK
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen organizasyonumuza katılımınız için teşekkür ederiz..
DETAYLI BİLGİ

deneme bonusu