logo
ONLİNE BAĞIŞHESAP NUMARALARI

Şehit Er Mehmet Kaya Siirt'te Toprağa Verildi

Şehit Er Mehmet Kaya Siirt’te Toprağa Verildi

Siirt bir şehidini daha uğurladı. Şehit Er Mehmet Kaya geçtiğimiz günlerde memleketi olan Siirt’te toprağa verildi.

Şehidimizin mekanını Allah cennet eylesin. Acınızı sizinle paylaşıyoruz. Allah sabır ve dayanma gücü versin. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Daha 21 yaşında olan Siirtli şehit er Mehmet Kaya tekbirler ve dualar eşliğinde ebedi istirahatgahına Şelh Musa Mezarlığında defnedildi.

Hatay’ın Yayladağı ilçesinde hudut karakolunun nizamiyesinde nöbet tutarken Suriye topraklarından PKK – YPG’li teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Piyade Er Mehmet Kaya, için düzenlenen törene binlerce vatandaşın katıldı. Şehit Piyade Er Kaya, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait uçakla Siirt Havalananına getirildi.Buradaki törende şehidin öz geçmişi okundu. Müftü Ahmet Altıok’un okuduğu duanın ardından cenaze Siirt Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Şehit Er Mehmet Kaya Defin

Törene, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, 172’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hilmi Atabay, şehidin babası Selahattin Kaya, askeri erkan ve şehit yakınları katıldı. İkinci tören Şeyh Musa Mezarlığında düzenlendi. Şeyh Musa Camisinde kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde Şeyh Musa Mezarlığı’nda defnedildi. Defin işleminin ardından Vali Ali Fuat Atik, şehidin babası Selahattin Kaya’ya Türk bayrağı ve oğlunun fotoğrafını teslim etti.Defin işlemi esnasında şehidin ailesinin feryatları yürekleri dağladı. Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Siirt 3. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Murat Güzelcan, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Şırnak’ın Silopi ilçesindeki 172’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Engin Candaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, askeri ve mülki erkân, kurum amirleri, bazı STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Kaynak: kanal56

Yoruma Kapalı
Siirt Tanıtım Günleri Sona Erdi ETKİNLİK
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen organizasyonumuza katılımınız için teşekkür ederiz..
DETAYLI BİLGİ

deneme bonusu