logo
ONLİNE BAĞIŞHESAP NUMARALARI

Sağlarca Kaplıcası Nerede Özellikleri Neye İyi Gelir Siirt

Siirt il sınırları içerisinde bulunan “Sağlarca Kaplıcası” Eruh ilçe sınırındadır. Sağlarca kaplıcasının bir diğer adı “Billoris Kaplıcası”dır. Siirt’te bulunan kaplıcamız hem gezilip görülmeye değer muhteşem bir doğal güzellik hem de çok özel bir şifa kaynağıdır.

Sağlarca Kaplıcası Nerede?

Siirt’te bulunan kaplıcaya Eruh yolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sağlarca kaplıcası Siirt’in bir diğer ünlü doğal güzelliği “Botan çayı” kıyısında bulunan bir mağarada hizmet vermektedir.

Kaplıcanın Özellikeri

Kaplıca su sıcaklığı 33°C -36°C aralığında değişkenlik göstermektedir. Vücut sıcaklığına sürekli yakın olan kaplıca suyuna girmek oldukça kolay ve rahatlatıcı olmaktadır.

Sağlarca Kaplıcası Billoris Kaplıcası Siirt

Billoris kaplıcası suyu bir çok faydalı mineral içermektedir. Su içeriği klorürlü, sodyumlu, sülfatlı, bikarbonatlı, hidrojen-sülfürlü ve kalsiyumlu bir karışımdır.

Kaplıcasının Suyu Nelere İyi Gelir?

Kaplıcanın şifalı suyu; romatizmaya, deriye, solunum yollarına, sinir sistemine ve kas yorgunluğuna iyi gelmektedir. Ayrıca eklemlere, kireçlenmeye ve ameliyat sonrası rahatsızlıklar gibi bir çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Vücudunu dinlendiren şifalı suya mutlaka gitmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Yoruma Kapalı
Siirt Tanıtım Günleri Sona Erdi ETKİNLİK
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen organizasyonumuza katılımınız için teşekkür ederiz..
DETAYLI BİLGİ

deneme bonusu