logo
ONLİNE BAĞIŞHESAP NUMARALARI

SİİRT’TEKİ YETİM ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN KAMPANYASI (7.YIL / 2017)

Toplumlar ve insan, paylaşma ve fedakârlıkla ayakta durmaktadır.Medeniyetimizin ve hayatımızın vazgeçilmez dinamiğini oluşturan vakıfların temel amacı da insana, tabiata, canlıya, cansıza yani var olana hizmettir.

Siirt Vakfı olarak, bu ilke doğrultusunda, gençlerimizin eğitimini öncelikleyerek, ülkemize ve milletimize daha iyi hizmet etmeleri ve çevrelerine faydalı olabilmeleri için faaliyetler yapmaktayız.

Ayrıca, böylesine büyük bir tarihin evlatları olarak bu değerlerimizi yakinen tanımak, korumak ve gelecek nesillere aktarabilmek adına seminer, konferans ve toplantılar düzenlemekteyiz.

Hemşehrilerimizin yanında olarak destek olmakta, tıpkı köylerimizdeki imece usulüyle büyükşehirde de kenetlenerek elbirliğiyle birbirimize omuz vermekteyiz.

Siirt Vakfı olarak, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, Siirt ilimizde bulunan çocuklarımızı da unutmadık.

Çocuklarımızın temel giyecek ihtiyaçlarını karşılamayı, soğuk kış ayında üşümemelerini sağlamayı ve Kurban Bayramı öncesinde yavrularımızı sevindirmeyi amaçladık.

Sirrt Yetim Çocuklar Üşümesin 2018

Bu doğrultuda İstanbul’da bulunan ağabeyleri olarak “SİİRT’TEKİ ÇOCUKLARIMIZ BU KIŞ ÜŞÜMESİN” hediye kampanyasını bu yıl da devam ettirdik. Kampanyamızı ÇOCUKLARIMIZI GİYDİRME ŞÖLENİNE dönüştürdük.

Çocuklarımıza, Yetimlerimize sahip çıkmak, bizim geleneğimizin bir şiarıdır.

İnancımızın da gereğidir. Onları sevindirmek, onların yüzünü güldürmek hepimizi sevindirmektir.

Birçok hayırsever hemşehrimizin desteği ile kampanyamız 7 YILDIR büyük bir ilgiyle devam etmektedir. Değerli Hemşehrilerimize, ayrıca Siirt Valiliğimize ve İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze bugüne kadarki desteklerinden dolayı bu vesileyle teşekkür ediyoruz.

PROJENİN AMACI: Siirt merkezde ikamet eden yetim çocuklarımızın bu yıl kış ayında gerekli olan giyecek ihtiyaçlarının karşılamak ve soğuk kış ayında üşümemelerini sağlamak, bayram öncesi çocuklarımızı sevindirmeyi amaçlamaktayız.

HEDEF KİTLE: Siirt Merkezde ikamet eden yetim çocuklar hedef kitle olup, kabul edilecek giyeceklerin yaş aralığı ise 4 -14 yaş arasıdır.

PROJE SÜRESİ: 1 yıl boyunca giyecekler yardımları toplanmaktadır. 

İŞBİRLİĞİ: Siirt Vakfı ve Siirt Valiliği işbirliği yapılmaktadır. Siirt Valiliğinin desteğiyle isim ve iletişim bilgileri tespit edilmiştir.

YARDIM KABUL EDİLECEK MALZEMELER: Kampanya süresince 4-14 yaş arası çocuklara yönelik kışın giyilebilecek; Palto, Bot, Kazak, Eşofman vb giyecekler kabul edilmektedir.

TESLİM TÖRENİ:

Proje sonunda ise çocuklarımıza giyecekler Siirt’te yapılacak organizasyonla verilmektedir.

Yoruma Kapalı
Siirt Tanıtım Günleri Sona Erdi ETKİNLİK
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen organizasyonumuza katılımınız için teşekkür ederiz..
DETAYLI BİLGİ

deneme bonusu