logo
ONLİNE BAĞIŞHESAP NUMARALARI

Şeyh Muhammed Kazım Aydın Sevgisi Sokaklara Taştı

Son devrin büyük alim ve mutasavvıflarından, Şeyh Abdulkadir Geylani hazretlerinin torunu, Şeyh Muhammed Kazım Aydın Hazretlerini, vefatının 17. Yılında anıldı.

Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı tarafından Fatih Kültür Merkezinde düzenlenen panelde, Şeyh Muhammed Kazım Aydın’ın hayatı, eserleri, ilim ve irfan alanında yaptığı çalışmaları ve fikirleri ele alındı.

Salonun girişinde açılan Şeyh Muhammed Kazım Aydın’ın özel eşyaları ve eserleri sergisini vatandaşlar gezdiler.

3000 kişinin üzerinde katılımın olduğu panele vatandaşlar büyük ilgi gösterdi ve sevenleri sokaklara taştı.

Birçok noktada sinevizyon ve televizyonlar ile gösterim yapılarak programı vatandaşların rahat izlenmesi sağlandı.

Mehmet Fatih Akyüzlü’ nün sunuculuğu yaptığı panel, Beyazıt Cami Başimam hatibi Suat Göztok Hocanın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Şeyh Muhammed Kazım Aydın’ın hayatını anlatan sinevizyon gösteriminin ardından  Panelin açılış konuşması Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Akyüzlü yaptı,

Siirt Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü konuşmasında : “Panelimizde, Şeyh Muhammed Kazım Aydın Efendi Hazretlerinin; hayatını, eserlerini, ilmi ve tasavvufi yönünü, irşat ve tebliğ hizmetlerini, değerli akademisyenlerimiz ve hocalarımız ile bugün sizlerle paylaşacağız.

Bu günün bir diğer özelliği de, Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in doğum günü olan Kutlu Doğum Haftasının son günüdür. Tüm ülke genelinde bu hafta coşkuyla kutlanmaktadır.

Dolayısıyla Panelimizin bu anlamlı günde gerçekleştirilmesi, manevi olarak ayrıca bizleri mutlu etmektedir. Rabbim tüm buradaki misafirlerimizi Peygamber Efendimiz sav’ ile birlikte haşr eylesin ve cennette de komşu eylesin duasıyla programımızı açıyoruz”, dedi.

Protokolde yer alanların konuşmalarından sonra, panelde konuşmacı olarak yer alan konuklar tek tek çağrılıp Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Turan Arslan tarafından yönetilen bir panel düzenlendi.

Şeyh Muhammed Kazım Aydın’ın oğlu Şeyh Muiniddin Aydın “Şeyh Muhammed Kazım’ ın Hayatı ve Tebliğ Yönü”, Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Ramazan Ayvalı “Tasavvuf İlminin İslami İlimler arasındaki yeri ve rehberlere olan ihtiyacı”, Bahçeşehir Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çelik “Tasavvuf Istılahlarının Şeyh Muhammed Kazım’daki Yansımaları”, Şeyhin talebesi Mehmet Enis Kamer “Şeyh Muhammed Kazım’ın İlmi Yönü” konulu birer sunum yaptılar.

Program sonunda Panelistlere Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü adına plaket takdim edildi.

Programa iştirak edenlere ise Şeyh Muhammed Kazım ile ilgili kitap ve eşantiyonlar verildi.

Yoruma Kapalı
Siirt Tanıtım Günleri Sona Erdi ETKİNLİK
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen organizasyonumuza katılımınız için teşekkür ederiz..
DETAYLI BİLGİ

deneme bonusu