logo
ONLİNE BAĞIŞHESAP NUMARALARI

Siirt Evliyalarından Şeyh Muhammed Kazım'ı Andık

Siirt Evliyalarından Şeyh Muhammed Kazım’ı Andık

Siirt’in yetiştirdiği en önemli evliyalardan birisi olan Şeyh Muhammed Kazım Aydın vefatının 19. yıl dönümünde anıldı.

24 Nisan 2019 çarşamba günü dedesi olan Şeyh El Hazin‘in türbesi ziyareti ile başlayan Şeyh Muhammed Kazım Aydın’ı anma etkinlikleri Cuma namazının ardandan yapılan türbe ziyareti ile sona erdi.

Şeyh Muhammed Kazım Aydın Türbesi

Şeyh Muhammed Kazım Aydın Türbesi

Türbe cami ve medresesinin bulunduğu alanda anma etkinliği yapıldı. Burada Cuma namazından önce mevlidi şerif okundu. Oğlu olan Şeyh Muiniddin Aydın‘ın okuduğu hutbe ve kıldırdığı Cuma namazının akabinde türbe ziyaret edildi.

Anma Etkinliğine Siirt Vakfı Olarak Katılım

Siirtliler Vakfı Genel Başkanı Zeki Akyüzlü Şeyh Muhammed Kazım Aydın’ı anma etkinliğine katılım sağlamıştır. Siirt’in önemli evliyalarından olan Şeyh Kazım için geçtiğimiz yıl da vakfımızda bir panel düzenlemiştik.

Şeyh Muhammed Kazım Paneli

Anma törenine ayrıca bir çok isim daha katılım sağlamıştır. Vali yardımcısı Tillo Kaymakamı Erkan Savar, Siirt Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Vefik Arıca, Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan AFAD Müdürü Cahit Akkoyun, Siirt Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş, Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu,  Fikret Baydarman, Kızılay eski başkanı Yener Tanık ve çok sayıda davetli katılmıştır.

Kaynak: kanal56

Yoruma Kapalı
Siirt Tanıtım Günleri Sona Erdi ETKİNLİK
İstanbul Yenikapı etkinlik alanında gerçekleşen organizasyonumuza katılımınız için teşekkür ederiz..
DETAYLI BİLGİ

deneme bonusu